brama z napędem

Bramy z napędem, czy warto w nie inwestować?

Każdy, kto choć raz musiał stoczyć walkę z tradycyjnie otwierana bramą wie, jak nierówna to rozgrywka. Ciężka, żelazna, zacinająca się brama często bywa wyjątkowo nieustępliwa. To między innymi z tego powodu producenci dostarczają na rynek napędem, które znacznie ułatwiają zamykanie i otwieranie bramy. Więcej na temat tych inteligentnych rozwiązań przeczytasz w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury!

Bramy wjazdowe z napędem

Brama wjazdowa to swoisty łącznik pomiędzy dwoma światami: zewnętrznym i naszym prywatnym, domowym. Powinna ona stanowić barykadę dla niepowołanych gości oraz udogodnienie dla nas samych. Brama wjazdowa jest właśnie takim połączeniem. Aby otworzyć bramę wjazdową z napędem nie musimy nawet opuszczać nawet naszej strefy komfortu, tj. wnętrza samochodu. Wystarczy jedno kliknięcie i brama automatycznie wpuści nas na posesję. To nie wszystko. Inteligentne rozwiązania, takie jak funkcja geolokalizacji umożliwia takie stworzenie scenariusza, w którym, gdy będziemy zbliżali się do domu, brama wjazdowa otworzy się bez naszego jakiegokolwiek udziału czy działania.

Bramy garażowe z napędem

Bramy garażowe to drugi typ bram, który można wyposażyć w napęd. Czy warto to zrobić? Zdecydowanie tak, jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo i wygodę. Bramy garażowe z napędem posiadają czujniki, dzięki którym brama, gdy wykryje przeszkodę, automatycznie zatrzyma się. Dzięki temu są one w pełni bezpieczne dla dzieci, czworonogów i lakieru samochodu. Bramy garażowe z napędem są również bardzo wygodnym smart rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż możemy nimi sterować zdalnie. Przyda się to na przykład wtedy, gdy nasze dziecko będzie chciało wyprowadzić rower z garażu, a my będziemy zajęci czymś w domu.