gra w golfa - pole golfowe

Budowa pola golfowego – pole golfowe Warszawa

Wraz ze znalezieniem finansowania budowy, wybór miejsca jest najważniejszym aspektem w tworzeniu pola golfowego, pod warunkiem, że właściciel skorzysta z usług wykwalifikowanego architekta. Ziemię można porównać do płótna, na którym architekt pól golfowych stworzy swój obraz. Jednak w przeciwieństwie do malarstwa płótno pola golfowego nigdy nie jest puste i czyste. To wyjaśnia, dlaczego wybór atrakcyjnej działki jest tak istotny. Jednak piękno okolicy nie jest jedynym kryterium wyboru. Wpisując w wyszukiwarkę frazę “pole golfowe Warszawa” możemy znaleźć wiele pól golfowych, jednak nie każde z nich spełnia wszystkie wymogi dobrego pola golfowego. Szukając odpowiedniego miejsca do budowy, zaleca się wzięcie pod uwagę następujących kwestii:

Woda – bardzo ważny element pola golfowego

Jeśli wydaje ci się, że dany teren nadaje się do stworzenia pola golfowego, powinieneś zacząć od określenia wystarczalności źródeł wody do jej nawadniania. 18-dołkowe pole golfowe zwykle wymaga nawadniania w ilości 500-1000 litrów na hektar krótko przyciętego trawnika. W przypadku pól golfowych o powierzchni około 30 hektarów trawnika, typowy przepływ wody wynosi 15-30 tysięcy litrów dziennie.

Jeśli nie weźmiesz pod uwagę specjalnych opcji układu, każde pole golfowe będzie wymagało również nawadniania drzew i innej roślinności (gdzie gra zaczyna się i kończy na dołkach), obszary te mogą zajmować około 10% powyższej powierzchni pola. Tak więc do nawadniania pola golfowego w każdym przypadku potrzeba około 1500-3000 litrów wody dziennie (biorąc pod uwagę okres wzrostu trawy). Liczby te są podane tylko jako przykład wyjaśniający. Rzeczywiste zużycie wody różni się w zależności od zapotrzebowania na wodę różnych odmian traw w różnych klimatach.

Warunki środowiskowe – pole golfowe Warszawa

Ściślej mówiąc, warunki środowiskowe obejmują nie tylko przyrodę, ale także czynniki społeczno-ekonomiczne. Opinia publiczna jest jednym z czynników, które mogą mieć wpływ na cały projekt. Protest okolicznych mieszkańców może powodować poważne trudności. Najczęściej protestujący deklarują zaniepokojenie ekologią jako główną przyczynę protestu. Pola golfowe i ich wpływ na środowisko są niezależnym kierunkiem podejścia naukowego.

Aspekty prawne – pole golfowe Warszawa

W ostatnich latach wiele projektów pól golfowych okazało się nieoczekiwanie zamrożonych, a ich realizacja napotykała na trudności z powodu ograniczeń środowiskowych i prawnych. Ważne jest, aby od samego początku zwracać uwagę na te kwestie. Gdy praca jest już rozpoczęta, opóźnienia mogą nas wiele kosztować.