Dual cook – co to takiego?

Wiele osób zadaje sobie pytania: czym jest funkcja dual cook? Co oznacza to pojęcie? Jak działają piekarniki tego typu? Warto poznać odpowiedzi, by zdecydować, czy chcemy zaopatrzyć się w sprzęt kuchenny wyposażony w ten system.

Czym jest funkcja dual cook?

Dual cook to nowoczesny system, który zdecydowanie zwiększa funkcjonalność piekarników. Najważniejszą kwestią, jaka wyróżnia piekarniki dwustrefowe, wyposażony właśnie w funkcję dual cook, to dwie osobne komory, które są od siebie zupełnie niezależne. Oddzielone są bowiem tak zwanym separatorem, wykonanym ze specjalnego tworzywa, które skutecznie zapobiega przechodzeniu zapachów. Wnętrze piekarnika dual cook różni się od tego, jakie zobaczymy w tradycyjnych urządzeniach, bowiem wyposażone jest w dwa wiatraki termoobiegu oraz dwie grzałki grilla. 

Czy warto kupić piekarnik dwustrefowy?

Piekarniki z funkcją dual cook to idealny wybór dla osób, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania w kuchni, funkcjonalność oraz… swój czas! Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu można jednocześnie upiec, np. mięso i ciasto, nie martwiąc się przy tym, że dania przenikną swoimi aromatami.

Podsumowując, funkcja dual cook to doskonałe rozwiązanie w każdej kuchni. To szybkość i niezawodność działania, dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt wyposażony w ten typ funkcji.

Zobacz też alternatywne rozwiązania w artykule: W jaki sposób można zaoszczędzić na AGD?