nowe mieszkanie

Gdzie szukać mieszkania w okazyjnej cenie?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Każdy, kto staje przed tym ciężkim zadaniem zastanawia się, gdzie szukać mieszkania w okazyjnej cenie? Podpowiedzi jest kilka.

Targi mieszkaniowe

Co jakiś czas w każdym większym i mniejszym mieście organizowane są targi, w trakcie których prezentowane są najnowsze propozycje od deweloperów. Można wówczas negocjować i szukać promocyjnych ofert, które często pojawiają się na targach mieszkaniowych.

Agencje nieruchomości

Agencje nieruchomości mają zwykle dostęp do dużej bazy ofert, często bardzo atrakcyjnych, które nie zostały zamieszczone w Internecie. Można zatem zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwania, a jednocześnie otrzymać propozycję wymarzonego mieszkania, zgodnego z wszelkimi wytycznymi, oczekiwaniami. Agencje nieruchomości pobierają jednak prowizję, wynoszącą około 2-4%, zatem musimy się liczyć z dodatkowym kosztem.

Portale

Na największych portalach społecznościowych tworzone są grupy, na których znaleźć można wiele ofert, pochodzących bezpośrednio od właścicieli. Wiele z nich jest niezwykle atrakcyjna cenowo, bowiem osoba, do której należy mieszkanie, musi szybko wyjechać bądź zależy jej na szybkim zastrzyku pieniędzy.

Deweloperzy

Deweloperzy zwykle inwestują w strony internetowe, na których można przeczytać najważniejsze informacje inwestycji oraz poznać plan mieszkań. Zawsze znaleźć można tam także formularz kontaktowy lub numer telefonu, tak, aby ułatwić komunikację. Często deweloperzy dają upusty, rabaty osobom, które decydują się na mieszkania właśnie u nich, warto zatem rozważyć i tę opcję.