Jak dbać o włosy suche?

Każdy z nas chce się cieszyć gęstymi i lśniącymi włosami. Nie da się jednak osiągnąć tego bez odpowiedniej pielęgnacji. Wydaje się, że jedno z najtrudniejszych zadań stoi przed osobami posiadającymi włosy suche. Są one często szorstkie i pozbawione zdrowego blasku. Na szczęście, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom, bez wątpienia uda nam się poprawić wygląd kosmyków.

Postaw na szampon nawilżający

Suche włosy bez wątpienia potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Nie wolno jednak zapominać o ich oczyszczeniu. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zakup delikatnego szamponu. Nie powinien on zawierać silnie działających detergentów. Najlepiej, jeśli substancje myjące znajdujące się w kosmetyku w delikatny sposób będą usuwały zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Oprócz środków myjących, w szamponie nie powinno brakować substancji o potencjale nawilżającym. Mowa tu chociażby o olejku ze słodkich migdałów, jak również o ekstrakcie z aloesu czy produktów na bazie masła mangowego. Każdy posiadacz suchych kosmyków powinien postarać się o to, aby szampon był aplikowany na skórę głowy. Suche włosy wystarczy oczyścić przy pomocy piany spływającej ze skalpu. Najlepiej byłoby masować skórę głowy szamponem przez kilka minut, a później jak najstaranniej go spłukać. W przypadku suchych kosmyków, nie zaleca się myć głowy częściej niż dwa razy w tygodniu.

Nie zapominaj o odżywkach i maskach

Każdy, kto posiada suche włosy, musi mieć świadomość tego, jak ważne jest stosowanie odżywek oraz masek. Te pierwsze należy aplikować na włosy po każdym myciu. Zanim jednak nałoży się odżywkę na kosmyki, warto odsączyć je z wody przy pomocy ręcznika papierowego. W przeciwnym bowiem razie, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że kosmetyk spłynie z włosów. Jeżeli chodzi o maski, zazwyczaj wystarczy stosować je raz w tygodniu, choć w przypadku bardzo suchych włosów, zasadna będzie ich aplikacja dwa razy w tygodniu. Zarówno w odżywkach, jak i w maskach należy poszukiwać substancji o potencjale nawilżającym, regenerującym i kojącym.

Mowa tu między innymi o oleju arganowym, jak również o wosku pszczelim czy o ekstrakcie z lukrecji gładkiej. Ważne jest to, aby zarówno odżywka, jak i maska pozostawała na włosach przez minimum kilka minut. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że kosmyki zostaną dogłębnie zregenerowane. Efekty stosowania zrównoważonej pielęgnacji nie pojawią się jednak od razu. Będzie można dostrzec je co do zasady po paru tygodniach regularnego używania odżywek i masek. Co jakiś czas, warto wybrać się także na zabieg regenerujący do salonu fryzjerskiego.