lista zakupow

Jak mądrze robić zakupy spożywcze?

Zakupy to czynność, którą wielu z nas wykonuje codziennie. Czy można sprawić, by sprawunki zajmowały nam nieco mniej czasu i nie rujnowały naszego portfela? Okazuje się, że tak!

Lista zakupów

Wiele osób nie robi listy zakupów sądząc, że widząc półki pełne produktów przypomną sobie, czego brakuje w lodówce. Jednak jest to błędne myślenie. Praktycznie za każdym razem okazuje się, że nie kupiliśmy jakiegoś produktu i wymusza to konieczność ponownego udania się do sklepu. Lista zakupów, na której wypiszemy wszystkie potrzebne nam artykuły spożywcze niweluje ten problem.

Częściej znaczy mniej

Pozornie może się wydawać, że duże zakupy spożywcze raz na jakiś czas, to oszczędność. Niestety, gdy kupujemy duże ilości produktów, część z nich ulega przeterminowaniu, a w konsekwencji ląduje w koszu na śmieci. Aby tego uniknąć, kupujmy mniej i częściej. Najlepiej to, na co faktycznie mamy ochotę, bowiem mamy wtedy pewność, że z chęcią skonsumujemy wszystkie produkty.

Korzystaj z promocji

W obecnych czasach promocje to jedna z podstawowych form reklamy sklepów, które prześcigają się w obniżaniu cen na wybrane towary, by skusić klienta do przyjazdu. Warto korzystać z takich okazji i nabywać produkty, szczególnie te z długą datą ważności, po atrakcyjnych cenach.

Jedź na zakupy najedzony

Liczne badania potwierdziły, że głodni ludzie kupują więcej. By mądrze zrobić zakupy spożywcze, warto najpierw porządnie się najeść. Pusty żołądek nie jest bowiem przyjacielem oszczędnego kupowania.