Jak wybrać kawiarkę?

Kawiarka to nic innego jak nieco bardziej ekonomiczna alternatywa dla ekspresu do kawy. Oprócz stylowego i pełnego wdzięku designu gwarantują również niepowtarzalny smak przyrządzonego napoju. Dowiedz się, jaka kawiarka najlepsza, a także czym kierować się przy wyborze. 

Jaką kawiarkę wybrać?

Na początku jednak warto byłoby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką kawiarkę wybrać i czym różnią się od siebie poszczególne modele. Przekrój cenowy jest bowiem naprawdę imponujący. Każda kawiarka wykonana jest z dokładnie tego samego stopu aluminium lub stali. Zwykle różnią się od siebie m.in. grubością, a także jakością wykonania. Producenci, mając na uwadze olbrzymią popularność tych urządzeń, dokładają wszelkich starań, aby zachwycać konsumentów nietypowymi kształtami, kolorami, czy innowacyjnymi modelami. Sklep internetowy oferuje szeroką gamę tych akcesoriów do parzenia kawy w atrakcyjnych cenach. 

Na początku warto określić również, że zdecydowana większość kawiarek tworzona jest z myślą o kuchenkach gazowych i elektrycznych. Zastanawiasz się jaką kawiarkę wybrać? W tym przypadku wiele zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Jednak najnowocześniejsze modele sprawdzą się również w kuchniach wyposażonych w płytę indukcyjną. Kolejny niezwykle ważnym aspektem jest wielkość kawiarki, które idzie w parze z ilością przygotowanych kaw. Zwykle największe kawiarki wykonane są z aluminium. Co ciekawe, niektóre kawiarki są w stanie zaparzyć nawet blisko 18 kaw. Brzmi niewiarygodnie, prawda? 

Jak zaparzyć kawę w kawiarce? Obalamy mity!

Zastanawiasz się jak zaparzyć kawę w kawiarce? Wbrew pozom to naprawdę proste. Wystarczy, że znajdujący się w dolnej części pojemnik wypełnisz wodą. Następnie pojemnik, w którym znajduje się filtr, uzupełnij kawą. Kolejnym krokiem jest umieszczenie kawiarki na palniku i parzenie jej przez około 5 minut. Skąd wiedzieć, że kawa jest już gotowa? Z pomocą przyjdzie charakterystyczne syczenie. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że kawiarka to doskonała opcja dla osób, które nie posiadają w mieszkaniu wystarczającej ilości wolnej przestrzeni, aby postawić tam np. znacznie większy gabarytowo ekspres do kawy.