Jaką kuchnię gazową wybrać? Doradzamy!

Kuchnie gazowe w dalszym ciągu cieszą się olbrzymią popularnością. Mimo że w wielu domach urządzenia te zostały zastąpione przez płyty indukcyjne, to spora część osób nie jest w stanie wyobrazić sobie gotowania w inny sposób niż na „żywym” ogniu.

Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym to doskonała opcja dla osób, które uwielbiają spędzać długie godziny w kuchni. Piekarniki takie gwarantują nie tylko ekspresowe nagrzewanie, ale również równomierne pieczenie. Decydując się na zakup kuchenki gazowej mamy do wyboru gaz ziemny, butlowy, czyli propan-butan, a także sieciowy. Kuchenki takie składają się właśnie z piekarnika oraz płyty z palnikami. Zwykle palniki są różnej wielkości, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania wielkości płomienia do rozmiaru garnka czy czajnika.

Kuchenka gazowa czy indukcja?

Wiele osób, które obecnie wyposaża swoją kuchnię, zastanawia się, czy kuchenka gazowa, czy indukcja okaże się lepszym rozwiązaniem. Więcej o sprzętach, które powinny znaleźć się w każdej kuchni, pisaliśmy tutaj. W tej kwestii wiele zależy od oczekiwań, przyzwyczajenia i… możliwości finansowych! Kuchenka gazowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym, aby oszczędzić pieniądze. Kuchenki gazowe są bowiem znacznie tańsze od klasycznych, a w outlecie agd i rtv MaxiMedia oferuje powystawowe i używane urządzenia w świetnej cenie. Co więcej, oprócz braku pudełka lub niewielkich zarysowań są one w pełni sprawne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ceny kuchenek gazowych zaczynają się od nawet 500 złotych. Dla porównania cena kuchni indukcyjnej jest 2 czy nawet 3-krotnie wyższa.

Jakie funkcje ma kuchenka gazowa?

Wśród najciekawszych i najbardziej użytecznych funkcji kuchenek gazowych wymienia się: grill, rożen (funkcja przeznaczona m.in. do pieczenia dużych kawałków mięs), pizza, minutnik, timer, termostat, termoobieg, pieczenie wielopoziomowe czy wyświetlacz elektroniczny. To jednak nie wszystkie możliwości, jakie zapewnia kuchenka elektryczna! Nowoczesne modele zaskakują nie tylko funkcjonalnością, ale też najróżniejszymi możliwościami zastosowań!