Jaki glukometr kupić?

Glukometr jest niezbędnym urządzeniem służącym do kontrolowania i mierzenia poziomu cukru we krwi. W związku z tym, że wybór na rynku jest bardzo szeroki, znalezienie sprzętu spełniającego wszystkie wymagania, może przysporzyć sporo problemów. Jaki glukometr kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że to właśnie glukometr jest podstawowym elementem w leczeniu cukrzycy. Dzięki niemu możliwe jest sprawne i szybkie określenie konkretnego parametru. Tego urządzenia nie może więc zabraknąć w domu żadnego diabetyka! Jak wybrać glukometr? Cena i rozmiar to tylko nieliczne kryteria, które należy rozważyć. 

Glukometr – cena ma znaczenie?

W wielu przypadkach zdarza się, że to właśnie glukometr jest podstawowym narzędziem samokontroli. Nie wiesz, jaki kupić glukometr? Cena w dużej mierze zależy od tego, czy urządzenie sprzedawane jest samodzielnie czy w zestawie. Dodatkowo im więcej funkcji i możliwości. W ofercie sklepów internetowych dostępne są zarówno mniejsze, jak i nieco większe urządzenia do monitorowania poziomu cukru. Dzięki właściwie dobranym urządzeniu możliwe jest regularne i dokładne sprawdzanie glikemii, a w rezultacie lepsze radzenie sobie z cukrzycą! 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu glukometru?

Jakie kryteria należy rozważyć przed zakupem glukometru? Oto najważniejsze wytyczne: 

  • Rozmiar – wybór najwłaściwszego rozmiaru glukometru w dużej mierze uzależniony jest od naszych oczekiwań i stylu życia. Osoby młode zdecydowanie częściej sięgają po urządzenia mniejsze, które z łatwością spakują do torebki lub plecaka. Z kolei osoby starsze zwykle preferują większe glukometry z dużym wyświetlaczem.
  • Precyzja – dokładność pomiaru to absolutna podstawa. Tylko tym sposobem możliwa jest samokontrola i zapanowanie nad chorobą. Za najdokładniejsze uznawane są glukometry, które spełniają normę ISO 15197:201. Odnosi się ona nie tylko do glukometru, ale również pasków testowych. 
  • Koszty związane z eksploatacją urządzenia – glukometr to nie wszystko! Należy pamiętać również m.in o paskach do glukometrów, których ceny są bardzo zróżnicowane.

Najważniejsze jednak, mieć na uwadze to, że glukometr powinien być dobierany indywidualnie. W tym przypadku satysfakcja płynąca z użytkowania jest najważniejsza.