mieszkanie dla młodych

Jakie mieszkanie dla młodych ludzi?

Kupując pierwsze mieszkanie często chcemy, żeby było idealne. Duże, przestronne z ładnym widokiem i jak najbliżej centrum miasta. To wszystko jest mile widziane, ale czy na pewno takie mieszkanie dla młodych ludzi będzie najlepsze?

Mierz siły na zamiary

Zwykle, kupując pierwsze mieszkanie mamy dwadzieścia kilka lat. Marzymy o luksusie i wygodnej lokalizacji. Nie zawsze jednak te kwestie powinny być naszymi priorytetami. Wybierając pierwsze mieszkanie, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić na co realnie jest nas stać. Nawet jeśli bank jest skłonny udzielić nam dużego kredytu, nie zawsze warto jest się na niego decydować. Dziś możemy zarabiać duże pieniądze, jednak, jeśli coś w tej kwestii się zmieni, kredyt może okazać się niemożliwy do spłaty. Dlatego mieszkanie dla młodych powinno być z jednej strony, dopasowane do naszych potrzeb, z drugiej dostosowane do naszych możliwości. Przed zakupem warto jest sporządzić listę naszych priorytetów. Dla części osób kluczowa będzie lokalizacja, inni postawią na duży metraż, a dla kogoś kluczowa może być możliwość adaptacji do własnych potrzeb.

Jak znaleźć mieszkanie idealne?

Większość z nas kupując mieszkanie w pierwszej kolejności przegląda oferty deweloperów. Nowe mieszkania są łatwe do adaptacji, mają sprawne wszystkie instalacje i są wiarygodne dla banków. Jeśli jednak chcielibyśmy nieco zaoszczędzić na zakupie mieszkania warto wziąć pod uwagę oferty z rynku wtórnego. Część z nich nie zachwyci nas przy pierwszym spojrzeniu na zdjęcia, ale wbrew pozorom może być zachęcająca. Mieszkanie dla młodych ludzi w chwili zakupu wcale nie musi być nowoczesne. Nie znaczy to jednak, że po przeprowadzonym remoncie takie nie będzie. Co więcej kupując mieszkanie do remontu możemy sami stworzyć je praktycznie od początku. To my decydujemy jak ma wyglądać nasze nowe lokum. Samodzielnie wyremontowane mieszkanie to ogromna satysfakcja.

Mieszkanie na kilka lat

Często wydaje się nam, że jeśli kupujemy mieszkanie lub dom, będziemy w nim mieszkać przez całe życie. Tak zdarzało się w przypadku naszych rodziców i dziadków. W dzisiejszych czasach jesteśmy dużo bardziej mobilni. Dziś mieszkamy tutaj, jutro możemy mieszkać w zupełnie innej części Polski Europy a nawet świata. Zmiana pracy czy sytuacji życiowej potrafi całkowicie zmienić naszą sytuację. Dlatego kupując mieszkanie powinniśmy brać pod uwagę nasze potrzeby na tu i teraz oraz ewentualne plany na najbliższe kilka lat. Jeśli dziś mieszkamy w pojedynkę lub w parze nie musimy od razu kupować ogromnego apartamentu, który z łatwością pomieściłby kilkuosobową rodzinę. Wystarczy nam kilkadziesiąt metrów kwadratowych.