Kiedy mieszkanie jest lepsze niż dom?

Dom kontra mieszkanie – to jedno z tych spornych zestawień, które wywołuje masę kontrowersji. Nie ulega wątpliwości, że zarówno jedna, jak i druga opcja posiada wierne grono zwolenników. Jeszcze do niedawna własny dom kojarzył się z prestiżem i dobrym statusie finansowym domowników. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i kwestia wyboru idealnego lokum zależy przede wszystkim od preferencji przyszłych właścicieli. Która opcja jest lepszym rozwiązaniem? Wbrew pozorom mieszkanie w bloku ma sporo zalet!

Domy oferowane przez firmy deweloperskie w większości znajdują się na terenach podmiejskich. Jednoznacznie wiąże się to z koniecznością nieustannych podróży samochodem lub środkami transportu publicznego. Sytuacja ta może okazać się nieco bardziej skomplikowana w przypadku rodzin z dziećmi. Konieczne będzie wówczas wygospodarowanie dodatkowego czasu, aby odstawić malucha pod drzwi przedszkola, żłobka lub szkoły. 

Wiele osób stojących przed trudnym wyborem: dom czy mieszkanie zastanawia się, czy druga opcja okaże się wystarczająca, chociażby pod względem metrażu. Najnowsze mieszkania oferowane przez przodujące firmy deweloperskie odznaczają się nie tylko imponującą powierzchnią, ale również przestronność i funkcjonalnością. Apartamenty przy ulicy Niemcewicza 19 na Starej Ochocie w Warszawie  Ponadto apartament takie jak np te przy ulicy Niemcewicza 19 na Starej Ochocie w Warszawie mają powierzchnie od ok. 45 do ok. 123 m². Ponadto wszystkie wyposażone są w loggie lub tarasy. Mała liczba mieszkań w każdej klatce zapewnia poczucie prywatności. 

Niejednokrotnie zwolennicy domów jednorodzinnych podkreślają, jak ogromnym udogodnieniem jest posiadanie własnego ogrodu i przestrzeni prywatnej, które w bloku się nie doświadczy. Nic bardziej mylnego! Wielu deweloperów posiada w ofercie mieszkania zapewniające również własny, zielony azyl. Ogród przynależny do mieszkania w bloku nie jest już czymś niedostępnym i niemożliwym.