nowe mieszkanie

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

Rynek mieszkaniowy jest bardzo bogaty. Potencjalni nabywcy mogą wybierać w szerokim asortymencie lokali mieszkalnych o różnorodnym metrażu, układzie. Wielość opcji może przyprawić o zawrót głowy. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy kupowaniu mieszkania.

Rynek wtórny czy pierwotny

To odwieczny dylemat osób, które chcą kupić mieszkanie. Nowe czy używane, a może do remontu? Wszystko zależy od możliwości finansowych oraz od czasu, który możemy poświęcić na remont, wyposażenie. Używane mieszkania oraz te do remontu często wymagają licznych przeróbek, wymiany instalacji. Nowe mieszkanie nie kryje w sobie przykrych niespodzianek, co mamy zagwarantowane w umowie. Wiele osób obawia się kosztów związanych z wyposażeniem nowego mieszkania, jednak jak się okazuje, wcale nie muszą one przewyższać tych, które poniesiemy podczas remontu.

Okolica

Otoczenie, w jakim będziemy mieszkać ma bardzo duży wpływ na wiele aspektów przyszłego życia. Rodziny z dziećmi powinny zwrócić uwagę czy w pobliżu znajdują się place zabaw, przedszkola, szkoły. Z kolei starsze osoby zapewne chciałyby znaleźć moment wytchnienia w otoczeniu zieleni czy na wygodnej ławeczce na skwerku bądź w parku. Bliskość punktów usługowych jest również bardzo istotna.

Komunikacja

Mieszkania położone w dobrze skomunikowanych lokalizacjach, cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Dla przykładu inwestycja Dom Pod Szóstką na warszawskim Żoliborzu zapewnia przyszłym lokatorom nie tylko spokój, ciszę i wygodę, ale także dobry dojazd do wielu zakątków stolicy. Nie dziwi zatem fakt, że ta lokalizacja wzbudza tak duże zainteresowanie.
Parter czy piętro
Ta kwestia jest bardzo indywidualna. Osoby, które chcą mieć swój skrawek zieleni powinny wybrać mieszkanie z ogródkiem. Z kolei Ci, którzy wolą ciszę oraz nie przepadają za zaglądaniem postronnych osób do ich prywatnej przestrzeni, powinny zdecydować się na lokal na piętrze.