House interior photo

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania z rynku pierwotnego?

Zakup mieszkania to inwestycja na lata, dlatego wymaga skrupulatnego przemyślenia. Obecnie oferty mieszkań na rynku nieruchomości dostępne są na rynku pierwotnym i wtórnym. Mieszkania z rynku pierwotnego to nieruchomości od dewelopera, a rynek wtórny to inwestycje w mieszkania, które wcześniej miały już swoich właścicieli (tzw. mieszkania z drugiej ręki). Rynek pierwotny oferuje liczne udogodnienia i nowoczesne rozwiązania.

Mieszkania – rynek pierwotny posiada szeroką ofertę

Jedną z zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, jest znacznie szersza oferta dostępnych lokali o różnym metrażu, ilości pomieszczeń czy rozkładzie. Dzięki temu znalezienie lokum w pełni dopasowanego do potrzeb jest znacznie mniej czasochłonne. W najbliższym czasie planujesz zakup mieszkania? Rynek pierwotny idzie w parze z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, wykończeniem z dbałością o każdy detal, a także zastosowanie inteligentnych technologii i rozwiązań. Nie bez przyczyny do dyspozycji mieszkańców są nie tylko przyjazne dla oka i niezbędne dla dobrego samopoczucia tereny zielone, ale również place zabaw dedykowane dla najmłodszych członkom rodziny, a także parkingi podziemne czy reprezentacyjny hol lub recepcja.

Mieszkania – rynek pierwotny wiąże się zawsze z wyborem odpowiedniej firmy deweloperskiej. Warto zdecydować się na te od cenionego i znanego dewelopera, który w swojej ofercie posiada liczne inwestycje komercyjne oraz mieszkaniowe. Deweloperzy z wieloletnim doświadczeniem wybierani są zarówno przez osoby lubiące kontakt z naturą i spokojną atmosferę, jak i te, który które doskonale czują się w miejskim szumie, chaosie i gwarze. Jest to możliwe dzięki usytuowaniu nowoczesnych i inwestycji w popularnych lub biznesowych lokalizacjach. Doskonale rozwinięta sieć komunikacyjna i handlowa to tylko nieliczne zalety mieszkania w takich okolicach.

Rynek pierwotny – najważniejsze kryteria

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, należy jednoznacznie określić następujące kryteria:

  • powody, dla których chcesz kupić mieszkanie,
  • metraż i ilość pokoi,
  • najdogodniejszą lokalizację (dzielnica, ulica itd.),
  • plany na bliższą i dalszą przyszłość (np. powiększenie rodziny),
  • dopuszczalną cenę za zakup mieszkania.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego dla potencjalnych inwestorów oznacza przede wszystkim liczne udogodnienia, wysoką jakość stosowanych materiałów, a także przemyślane unowocześnienia.