Nawilżanie skóry

Aby skóra mogła zachwycać wyglądem, elastycznością, jędrnością i brakiem niedoskonałości potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji. Dotyczy to nie tylko skóry na twarzy, ale również na całym ciele. Właściwie skomponowane produkty kosmetyczne, opierające się na delikatnych, ale silnie działających składnikach aktywnych potrafią mieć w tej kwestii olbrzymią moc sprawczą.

Oprócz regularnego oczyszczania, połączonego z delikatnym demakijażem, niezwykle ważne jest również dogłębne nawilżenie skóry. Posiadaczki cer tłustych i mieszanych niejednokrotnie obawiają się, że produkty, których zadaniem, jest przede wszystkim nawilżenie mogą mieć niekorzystny wpływ na stan skóry. Mowa tu np. o zapychaniu porów, a w rezultacie pojawieniu się licznych wykwitów. Jednak to stwierdzenie nie jest do końca prawdziwe. Nawilżanie skóry to obowiązkowy element pielęgnacji każdego typu cery – zarówno tej bardzo suchej, jak i tłustej czy mieszanej. Jednak najważniejszy będzie tu dobór właściwych kosmetyków – o ile część osób potrzebować będzie zdecydowanie silniejszych produktów, tak inni sięgać będą po produkty łagodne.

Odpowiednie nawilżenie skóry

Krem emolient Dexeryl to produkt stworzony z myślą o potrzebach i oczekiwaniach całej rodziny. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku przesuszonych, ściągniętych bądź zaczerwienionych skór. Produkt z powodzeniem stosować można również w przypadku, gdy chcemy zregenerować lub nawilżyć skórę na twarzy. Jeden, ale za to wielozadaniowy i w pełni dopasowany do potrzeb produkt? To jak najbardziej możliwe! Warto wspomnieć jednak o tym, że kremy, które aplikujemy – zarówno na twarzy, jak i całym ciele, powinny wykazać działanie dogłębnie nawilżające. Nałożenie warstwy kremu, który nie będzie w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry, okaże się niewystarczający, a w perspektywie czasu odbije się na wyglądzie skóry. Jak objawia się niewłaściwie nawilżona skóra? Oto najczęstsze objawy:

  • nieustanne uczucie ściągnięcia,
  • niewielkie pęknięcia na skórze,
  • łuszczenie się skóry,
  • szorstkość,
  • napięcie skóry,
  • zaczerwienienia skóry.

Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, konieczne jest przede wszystkim wdrożenie właściwej i przemyślanej pielęgnacji. Tutaj warto rozpocząć ją już na etapie kąpieli. Należy pamiętać, aby nie były one zbyt długie, a woda, którą polewamy ciało i twarz powinna być letnia. Produkty, które aplikujemy powinny być pozbawione substancji barwiących, parabenów, sztucznych barwników, a także alkoholu w składzie. Tym sposobem możliwe jest utrzymanie prawidłowego pH skóry, a także uniknięcie podrażnień i uczucia ściągnięcia.