pierwszy garnitur

Pierwszy garnitur – na co zwrócić uwagę?

Wybór pierwszego garnituru to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeżeli chodzi o młodych chłopców, których codzienne stylizacje opierają się przede wszystkim na wygodzie i komforcie. Garnitur dla dziecka pod żadnym pozorem nie powinien krępować ruchów! Tym sposobem możliwe jest uniknięcie ekspresowego zdejmowania i zmiany stylizacji, a także… niepotrzebnych nerwów. Czym więc kierować się przy wyborze pierwszego garnituru? Możliwości jest kilka.

Czym kierować się przy wyborze garnituru dla dziecka?

Garnitur dla dziecka w zdecydowanej większości występuje w kolorze granatowym. I nie jest to kwestia przypadku. Czarny – bez względu na to, czy będzie dedykowany dla chłopców, czy starszych mężczyzn – uważany jest za bardziej formalny i elegancki. Dlatego też zwykle wybierany jest jako pierwszy garnitur, np. na komunię. W przypadku wesel czy ważnych uroczystości lepiej postawić na ten w odcieniach granatu, bowiem to właśnie one doskonale wpisują się w charakter imprez wymagających nieco mniejszej powagi. O tym z czym nosić granatowy garnitur, pisaliśmy tutaj.

Swoboda to podstawa!

Bez względu na to, który kolor garnituru dla dziecka wybierzemy, najważniejsze by był dopasowany do wymiarów pociechy. Kupowanie “zbyt dużych” garniturów z myślą o wkładaniu ich przez kilka kolejnych lat, nie jest najlepszą decyzją. Szeroką gamę dziecięcych garniturów oferuje dastan.pl, czyli sklep internetowy z garniturami i dodatkami na każdą okazję! Dopuszczalne jest kupienie odrobinę większego modelu, tak by dziecko czuło się w nim swobodnie i komfortowo. Zbyt opięty lub utrudniający wykonywanie jakichkolwiek ruchów model może skutecznie zniechęcić i odstraszyć.

A co z wzorami na garniturze? W tym przypadku znowu wszystko zależy od okazji. Jednak krata to uniwersalny wybór, który bez wątpienia skradnie serca wszystkich młodych genetelmenów! Nie zapominajmy jednocześnie o preferencjach kolorystycznych malucha. Miejmy na uwadze, że to właśnie dziecko będzie go nosiło i doskonale byłoby gdyby robiło to z dumą i uśmiechem na twarzy!