ranking dzielnic warszawy

Ranking dzielnic Warszawy 2020

Co roku powstaje wiele rankingów dotyczących poszczególnych dzielnic Warszawy. Niemniej jednak najczęściej poszukiwanymi informacjami są te, które dotyczą warunków mieszkaniowych w poszczególnych dzielnicach stolicy. Nie dziwi zainteresowaniem tym tematem, w końcu rynek mieszkaniowy w Warszawie rozwija się bardzo prężnie, a popyt na mieszkania w Warszawie rośnie. Podstawowym pytaniem jest zatem nie co, a gdzie kupić mieszkanie w stolicy! Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem dzielnic Warszawy 2020!

Na podium Śródmieście

Śródmieście wygrywa w rankingu dzielnic Warszawy 2020 pod wieloma względami. Nikogo nie dziwi zapewne fakt, że wiele osób chce mieszkać tutaj. W końcu to właśnie w centrum koncentruje się całe życie nocne i dzienne. To tutaj znajdziemy najważniejsze punkty usługowe, znane sklepy, wyborne restauracje. Komunikacja w centrum Warszawy jest doskonały. Do wyboru jest SKM autobus, tramwaj, metro, nie wspominając już o rowerach miejskich czy hulajnogach.

Na drugim miejscu ex aequo Żoliborz i Mokotów

Żoliborz i Mokotów to dzielnice Warszawy, które od lat znajdują się w wielkiej trójce pod względem popularności wśród przyszłych mieszkańców. Z czego wynika tak duże zainteresowaniem tymi dzielnicami? Z ich osobliwego klimatu. Zacznijmy od Żoliborza. Bezdyskusyjnie jest on jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Mieszkając tutaj można korzystać z wielu atrakcji i rozrywek, a także oferty przytulnych kawiarenek, knajp, pubów. Mokotów z kolei jest bardzo dużą dzielnicą, doskonale skomunikowaną z pozostałą częścią miasta. Mokotów zachwyca także wielością restauracji, terenów rekreacyjnych.

Na trzecim miejscu Ochota

Ochota to jedna z mniejszych dzielnic Warszawy, jednak zawsze jest w czołówce w rankingach popularności. Nie wielkość bowiem jest tutaj najważniejsza, a niesamowity klimat, jaki panuje w tej części miasta. Nieruchomości na Starej Ochocie są wyjątkowo chętnie nabywane i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Ochota graniczy ze Śródmieściem, co zapewnia stały i bezproblemowy dostęp do atrakcji zlokalizowanych w centrum, a jednocześnie zapewnia spokój, ciszę, odpoczynek, czyli wszystko, czego potrzebuje każdy z nas po ciężkim dniu w pracy.