Właściwości soku z karczocha

Karczoch to warzywo, które ma szereg właściwości zdrowotnych. Jego spożywanie chroni przed miażdżycą i zawałem oraz obniża cholesterol. Ze względu na specyficzny smak warzywa, poleca się je pod postacią soku. Jak działa sok z karczocha?

Na co pić sok z karczocha?

Sok z karczocha jest polecany wszystkim osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i szukają skutecznego suplementu naturalnego pochodzenia. Inulina i błonnik zawarte w soku wpływają pozytywnie na metabolizm oraz obniżają poziom cukru we krwi. Dzięki temu dłużej odczuwa się sytość po posiłku. Dodatkowo sok z karczocha wspiera funkcjonowanie wątroby i chroni przed pojawianiem się zaparć.

Po sok z karczocha można sięgać, gdy nadwaga wiąże się z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi. Warzywo pomaga usuwać tłuszcze z organizmu i zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych. Dzięki tej właściwości poprawia się funkcjonowanie układu krążenia, a wszystkie komórki organizmu są lepiej odżywione i dotlenione. Karczoch wykazuje również właściwości przeciwnowotworowe.