Czy warto wynająć do swojego biura automat do kawy?

Żyjemy w takich czasach, w których prawie każda czynność jeszcze kilkadziesiąt lat temu wykonywana przez człowieka, dziś może zostać zastąpiona przez automaty, roboty lub maszyny, które nie dość, że zrobią to za nas szybciej, to również często lepiej. Osoby, które piją kawę, bardzo cenią sobie jej smak, ale również łatwość dostępu do niej. Wynajęty automat do kawy, może przynieść wiele oszczędności i nie mam tutaj na myśli pieniędzy, choć gdy się nad tym pochylimy to również doszukać się tutaj korzyści. Zapraszam każdego kawosza do lektury czy warto w taki sprzęt zainwestować, i czy będzie to inwestycja z jakąkolwiek stopą zwrotu.

Wynajem automatu do kawy — wymysł czy ułatwienie życia?

Warto przed taką decyzją, zadać sobie pytanie ile kaw dziennie pijemy w miejscu, w którym wynajęty automat miałby stać. Dobrze jest również sprawdzić otoczenie. Jeżeli w biurze, w którym pracujesz, są ludzie, którzy również są fanami kawy, to jako pracodawca, podniesiesz komfort pracy swoim pracownikom, a dodatkowo zaoszczędzisz trochę czasu na przerwie, bo automat przyspieszy proces zaparzania. 

Gdy przyjmujesz swoich klientów w biurze, w którym taki automat zagości, również jest to pewna inwestycja czasu, która można przekuć w rozmowę na temat biznesu. Kwestie walorów smakowych jak wiemy, są względne, jednak nie spotkałem się jeszcze z tym by ktoś mi powiedział że kiedy kupił lub wynajął automat do kawy, jest gorsza w smaku. Zazwyczaj opinie były pozytywne. Jak wiemy, czajnik potrafi w trakcie gotowania wody pochłonąć dużą ilość prądu, więc najprawdopodobniej odbije się to częściowo na niższym rachunku za prąd. Są zwolennicy i przeciwnicy automatów do kawy, i każdy powinien przeanalizować sens takiego wynajmu, jednak moim skromnym zdaniem jest więcej plusów niż minusów. Sprawdź koniecznie https://automatyvending.waw.pl/jakie-powinny-byc-dobre-automaty-do-kawy/

Różnorodność opcji przyciąga?

Myślę że jednym z większych plusów i zarazem podstawowych funkcji takich automatów jest ilość rodzajów kaw, jakie można zrobić. Na ten moment rynek jest na tyle konkurencyjny, że osoba, która lubi dany rodzaj kawy np. Espresso, to będzie w stanie wynająć automat, który będzie skierowany głównie pod konkretnie tę opcję. Opcje kolorystyczne, oraz design automatów są tak rozwinięte, że chcąc nie chcąc pomieszczenie, w którym sprzęt stoi jest wręcz przyozdobione nowoczesnym szykiem. Rodzaje automatów, jakie mamy dostępne na rynku, dzielą się na:

  • Automatyczne,
  • Automaty na kapsułki,
  • Przelewowe,
  • Kolbowe. 

Podsumowując, możliwości jest wiele i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, ale zdecydowanie się na wynajem automatu do kawy z pewnością będzie wiązał się z długotrwałą przyjemnością.