Jak antyoksydanty wpływają na skórę?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chciałaby zatrzymać młody wygląd skóry możliwie jak najdłużej. Oprócz przemyślanej pielęgnacji ważne jest również stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Coraz częściej słyszy się również o tym, jak korzystny wpływ na skórę mają antyoksydanty. Co to takiego? W jakich kosmetykach możemy je znaleźć?

Antyoksydanty nazywane bywają również przeciwutleniaczami. To nic innego, jak substancje, których zadaniem jest dbanie o odpowiednią ochronę skóry przed wolnymi rodnikami tlenowymi. Co ciekawe, kosmetyki z antyoksydantami powinny stanowić podstawę pielęgnacji niezależnie od typu czy obecnych potrzeb skóry. Szeroką gamę produktów bogatych w antyoksydanty, które skutecznie wpłyną na wygląd cery, jest amerykańska marka Dermalogica.

Jakie są najpopularniejsze antyoksydanty w kosmetyce?

Wśród antyoksydantów stosowanych m.in. w produktach kosmetycznych znaleźć można m.in.:

  • polifenole, np. z zielonej herbaty,
  • karotenoidy,
  • witaminy: A, E i C.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kosmetykami bogatymi w składniki antyoksydacyjne, powinny pamiętać przede wszystkim o aplikowaniu ich podczas porannej pielęgnacji. To właśnie w ciągu dnia skóra w największym stopniu narażona jest na niekorzystne działanie wolnych rodników. Z kolei wieczorem warto sięgać o bogate w składniki odżywcze produkty regenerujące i nawilżające.

WItamina C w dalszym ciągu na podium!

Witamina C jest jednym z tych antyoksydantów, który cieszy się największą popularnością. Sięgają po niego zarówno posiadaczki skóry dojrzałej, jak i te, które wkroczyły w okres dojrzewania. Oprócz tego, że wyrównuje koloryt i chroni się przed powstawaniem kolejnych przebarwień, usprawnia syntezę kolagenu i elastyny. O konieczności stosowania witaminy C w codziennej diecie pisaliśmy tutaj.