jak kupić tanie mieszkanie

Tanie mieszkanie, jak go szukać na rynku?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Każdy chciałby, by ta decyzja była nie tylko trafna, ale także opłacalna. Jak zatem szukać tanich mieszkań? Gdzie pojawiają się atrakcyjne oferty?

Mieszkania do remontu

Mieszkania do remontu przez wzgląd na swoją specyfikę są zwykle o wiele tańsze niż nowe mieszkania. Niestety, jak sama nazwa wskazuje, wymagają nakładów finansowych oraz poświęcenia czasu na ich przystosowanie. Wszystko zależy od tego, jak wielkie innowacje należy wprowadzić do lokalu. Wymiana wszystkich instalacji i rur będzie zdecydowanie bardziej czasochłonna i pochłonie większe zasoby finansowe niż wygładzenie i pomalowanie ścian czy wycyklinowanie podłóg.

Mieszkania z licytacji komorniczych

Mieszkania te należą do najtańszych, jednak ofert takowych lokali niestety nie ma zbyt wiele. To, co jest najbardziej istotne, to fakt, że przy przystąpieniu do licytacji należy wpłacić wadium, które wynosi 10% wartości mieszkania, zatem należy mieć zabezpieczenie finansowe.

Mieszkania od dewelopera

Mieszkania od dewelopera często sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach, a w szczególności te, zlokalizowane na parterze. Dzieje się tak z wielu powodów, ale najważniejszym z nich to powszechna opinia, że te lokale są mniej bezpieczne niż te na piętrze. Ponadto nie mają takiego dostępu do światła, czasami panuje w nich wilgoć oraz są zdecydowanie bardziej narażone na ciekawskie spojrzenia przechodzących obok osób.