W jaki sposób powinno przebiegać leczenie trądziku?

Trądzik to problem dosyć powszechny i niestety uciążliwy. Może dotknąć osoby w każdym wieku, choć najczęściej walczą z nim nastolatkowie. Aby walka z trądzikiem mogła być skuteczna, musi być prowadzona systematycznie. Bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków o naturalnych składach, jak również zmiana nawyków żywieniowych. Nie należy przy tym zapominać o odwiedzinach w gabinecie dermatologicznym.

Kuracja dermatologiczna jest wskazana

Leczenie trądziku zawsze powinno być prowadzone pod czujnym okiem doświadczonego lekarza dermatologa. Wydaje się więc, że swoje kroki w pierwszej kolejności należy skierować właśnie do gabinetu lekarskiego. Dzięki temu możliwe będzie postawienie właściwej diagnozy. W leczeniu trądziku mogą być wykorzystywane dermokosmetyki Ducray, a także:

  • antybiotyki doustne,
  • pochodne witaminy A,
  • maści i kremy.

Aby kuracja dermatologiczna miała szansę się powieść, musi być stosowana systematycznie. Zawsze należy kierować się wskazówkami dermatologa. Na pewno przydatna będzie także cierpliwość. Na w pełni satysfakcjonujące rezultaty trzeba będzie bowiem poczekać, przynajmniej kilka tygodni. Niekiedy jednak, na poprawę trzeba zaczekać kilka miesięcy. Najtrudniejsze jest leczenie zaawansowanych postaci trądziku.

Naturalne kosmetyki oraz zmiana nawyków żywieniowych także są ważne

Walka z trądzikiem nie byłaby możliwa bez odpowiedniej pielęgnacji skóry. Wymagane jest więc stosowanie starannie dobranych dermokosmetyków. Najlepiej, jeżeli będą to preparaty o naturalnych składach. Na pewno przydatny będzie kosmetyk do oczyszczania cery. Powinien być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem. Szczególnie starannie należy podchodzić do demakijażu. Wszelkie pozostałości kosmetyków kolorowych muszą być usunięte. Niezmiernie istotne jest także to, aby używać dobrego jakościowo kremu. Powinien on posiadać lekką konsystencję, bo wówczas nie będzie obciążał cery trądzikowej.

Przydatny może być także hydrolat, który doskonale sprawdzi się w roli toniku. Niesamowicie ważna jest również zmiana nawyków żywieniowych. Należy ograniczyć żywność o wysokim stopniu przetworzenia, taką jak chipsy, cukierki czy ciasta z kremem. Wskazana będzie także rezygnacja z ostrych przypraw, jak również z dań z dodatkiem kakao. Wydaje się, że wsparciem w walce z trądzikiem mogą być również zioła. Mowa tu przede wszystkim o fiołku trójbarwnym. Ziele to charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwbakteryjnymi i przeciwzapalnymi. Posiada także niezwykle silne działanie przeciwłojotokowe. Dzięki temu możliwe staje się ograniczenie nadmiaru sebum.