zdrowa cera

3 zasady zdrowej i pięknej cery

Zdrowa, piękna, promienna skóra to marzenie każdej kobiety. Stan naszej skóry odzwierciedla sposób odżywiania, tryb życia, to, czy odpoczywamy, relaksujemy się, a także czy używamy dobrych kosmetyków. Jakie zasady wprowadzić, by cieszyć się piękną skórą?

Systematyczna pielęgnacja

Jeżeli chcemy, by nasza skóra była promienna, pozbawiona zaskórników, krostek oraz zmarszczek, to musimy w to włożyć nieco wysiłku. Nie bez znaczenia są także kosmetyki, jakich używamy. Skóra potrzebuje substancji odżywczych, nawilżenia, dlatego warto zadbać o preparaty, które zapewniają widoczne rezultaty. Dobrym wyborem są kosmetyki Dermalogica. Delikatne, a jednocześnie bardzo skuteczne. Warto pamiętać, by wybierać środki ściśle dostosowane do naszego typu cery oraz ewentualnych problemów, z jakimi się boryka nasza skóra, np. trądzik, przesuszenie, zaczerwienienie.

Regularny sport

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na wygląd naszego ciała oraz skóry. Siedzący tryb życia nie służy temu, by cera była promienna i zdrowa. Wręcz przeciwnie, brak aktywności powoduje mniejsze dotlenienie skóry, a co za tym idzie jej niezdrowy, szary kolor.

Zdrowa dieta

To, co jemy, ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Nie chodzi tu wyłącznie o sylwetkę, ale także o naszą skórę. Spożywanie dużej ilości niezdrowych potraw, typu fast food, a także korzystanie z bardzo ostrych potraw powoduje kłopoty z cerą. Warto uwzględnić w swojej diecie jak najwięcej świeżych owoców, warzyw, ryb, chudego mięsa, nabiału, by cieszyć się zdrową i piękną skórą.