Ranking dzielnic Warszawy

Każdego roku powstaje przynajmniej kilka ranków dotyczących mieszkania w poszczególnych warszawskich dzielnicach. Przypomnijmy, że jest ich 18, a każda diametralnie się od siebie różni nie tylko wielkością, czy gęstością zaludnienia, ale również ilością obszarów zielonych czy udogodnieniami. Jak obecnie wygląda ranking dzielnic Warszawy? Już teraz zdradzimy, że różni się od wyników, które publikowaliśmy w ubiegłym roku. Jak wyglądał ranking dzielnic Warszawy w ubiegłym roku? Krótkie przypomnienie tutaj

Śródmieście w dalszym ciągu przoduje 

Najpopularniejszą warszawską dzielnicą w dalszym ciągu jest Śródmieście. To właśnie ta dzielnica zwyciężyła w rankingu dzielnic Warszawy 2021. Za główną zaletę użytkownicy  serwisu Morizon.pl wskazali doskonałe skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Mieszkańcy do wyboru mają pociągi, tramwaje, metro, a także autobusy dzienne i nocne. To właśnie w tej dzielnicy nowoczesność przeplata się z klasyką i tradycją. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej liczbie atrakcji, jak chociażby kina, galerie, muzea, zy teatry. 

Mokotów 

Drugie miejsce w rankingu dzielnic Warszawy po raz kolejny należy do Mokotowa! Zdaniem Warszawiaków gigantycznym plusem tego miejsca jest różnorodność. Przeplatają się tu ze chociażby pokaźne wieżowce z urokliwymi i klimatycznymi parkami. Za mieszkaniem w tej dzielnicy przemawia również świetnie rozwinięta sieć komunikacyjna.

Wola

Trzecie miejsce w rankingu dzielnic Warszawy zajęła Wola. Tym samym zastąpiła Ochotę. Wola uznawana jest za jedną z najprężniej rozwijających się warszawskich dzielnic. Nowe inwestycje, liczne biurowe, a także parki czy restauracje przyczyniają się do tego, że coraz więcej mieszkańców decyduje się na zakup mieszkania właśnie w tym miejscu. Ponadto doskonale poczują się tu nie tylko młodzi ludzie, ale również rodziny z dziećmi.